INSTALACJE SANITARNE

Sprawdzone instalacje sanitarne w Krakowie i okolicach

W dzisiejszych czasach ciężko jest sobie wyobrazić biurowiec, blok, dom czy budynek przemysłowy bez instalacji sanitarnych. Jest to podstawowa instalacja i ciężko jest bez niej funkcjonować. Warto wiedzieć z czego się składa – w końcu jest odpowiedzialna za dostarczanie wody i gazu, a także odprowadzanie nieczystości kanalizacyjnych.

Instalacje sanitarne Kraków

Bez względu na to, jakie jest ich zadanie, zawsze składają się z dwóch rodzajów elementów. Są to elementy przesyłowe, np. rury, przewody (dzięki nim gaz czy woda trafia do konkretnych miejsc w budynku), oraz urządzenia, które mają na celu monitorowanie oraz kontrolę przepływu tych mediów, czyli przede wszystkim liczniki, pompy, bezpieczniki itp. Wśród instalacji sanitarnych można wyodrębnić szereg szczegółowych instalacji. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim:

  • instalację wodną,
  • instalację wodociągową,
  • instalację gazową,
  • instalację kanalizacyjną,
  • instalację c.o.,
  • wentylację,
  • klimatyzację.

Wszystkie one mają na celu zapewnienie ludziom odpowiednich warunków na komfortowe i wydajne funkcjonowanie oraz pracę. Mówiąc krótko, ich zadaniem jest transport mediów – głównie gazu, wody, ścieków, a nawet powietrza – między wnętrzem budynku a obszarami zewnętrznymi. Ciągły rozwój techniczny instalacji sanitarnych sprawia, że jest ona możliwa przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologii. Elementy tradycyjnych instalacji są wyprodukowane z takich materiałów, jak rury stalowe. Są one ocynkowane oraz czarne. Łączone są natomiast poprzez skręcanie oraz spawanie. Obecnie jednak coraz częściej odchodzi się od tej technologii. Dużą popularnością cieszą się systemy rur polipropylenowych. Z kolei kanalizacja i instalacje wodne Kraków – tu chętnie wykorzystywane są rury oraz inne elementy wykonane z PCV. Łączone są one najczęściej na ścisk, sprawiając, że rury instalacji stają się bezszumowe. Warto wymienić także technologię wykorzystującą elementy miedziane, łączone za pomocą złączek zaciskowych. Ta technologia jest używana przede wszystkim w przypadku tworzenia ogrzewania podłogowego. Jeśli zaś chodzi o armaturę i urządzenia instalacji sanitarnych, przede wszystkim trzeba wyróżnić grzejniki, które mogą być płytowe stalowe, łazienkowe, konwektorowe, a także kotły – gazowe, elektryczne, na opał stały, oraz podgrzewacze do wody, które z kolei mogą być elektryczne albo gazowe.

Jeśli chodzi o instalacje sanitarne Kraków to miasto, w którym technologie tych systemów rozwijają się w bardzo szybkim tempie, oferując nam coraz więcej nowoczesnych, skutecznych, a przy tym ekonomicznych, rozwiązań.
Obecnie na topie znajdują się alternatywne metody ogrzewania pomieszczeń, a wśród nich przede wszystkim ogrzewanie podłogowe oraz systemy solarne.
Szczególnie systemy solarne okazują się godne polecenia, zwłaszcza osobom, dla których duże znaczenie ma ekologia oraz ochrona środowiska (solary w przeciwieństwie do tradycyjnych systemów ogrzewania ograniczają emisję spalin). Ten rodzaj instalacji sanitarnej wykorzystuje energię słoneczną, dzięki czemu cechuje się również niskimi kosztami eksploatacji.
Już po kilku latach korzystania z takiej formy ogrzewania możemy zyskać całkowity zwrot kosztów poniesionych podczas zakładania systemu solarnego.

Moja firma oferuje Państwu montaż, remonty i modernizacje instalacji sanitarnych. Jeśli chodzi o instalacje wodne Kraków jest miastem, w którym działamy.