INSTALACJE GAZOWE

Bezpieczne instalacje gazowe w Krakowie i okolicach

Instalacja gazowa jest obecna niemal w każdym domu. Najczęściej instalacja ta wykorzystywana jest do zasilania kuchenek gazowych, do ogrzewaczy wody oraz piecyków działających na gaz.
Rozwiązania te są wykorzystywane zarówno w blokach, jak i w domach jednorodzinnych oraz innych budynkach użytkowych. Korzystając z instalacji gazowej, należy jednak bezwzględnie zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa podczas eksploatacji tej instalacji. W związku z tym trzeba przestrzegać kilku istotnych zasad, które tak naprawdę nie wymagają od nas dużego zaangażowania i wysiłku. Jeśli chodzi o instalacje CO Kraków jest miastem, na którego terenie świadczymy usługi. Dlaczego zachowanie ostrożności w użytkowaniu instalacji gazowej jest takie ważne? Jeśli instalacja gazowa jest nieszczelna lub w pomieszczeniu z instalacją gazową znajduje się zbyt mało tlenu, może dojść do ulatniania się gazu i obecności w powietrzu trującego tlenku węgla (czadu), co może doprowadzić do silnego zatrucia, a nawet do śmierci. Co więcej, ulatniający się gaz może spowodować pożar lub wybuch.

Co więc należy robić, by ustrzec się przed wyciekiem gazu? Przede wszystkim nie należy samemu mieszać się do instalacji gazowej. Każda czynność na niej wykonywana powinna być dziełem fachowca. Jeśli chodzi o instalacje gazowe Kraków jest miastem, gdzie bez problemu można znaleźć specjalistę. Dysponuje on bowiem nie tylko odpowiednimi narzędziami, ale i doświadczeniem oraz wiedzą niezbędną do tego, by bezpiecznie zamontować instalację lub dokonać w niej jakichś zmian. Trzeba również pamiętać o tym, by każda posiadana przez nas instalacja gazowa przechodziła regularny przegląd techniczny, natomiast stare przewody gazowe powinny przechodzić renowację. Fachowca można znaleźć wpisując w wyszukiwarce, np. instalacje CO Kraków. Oczywiście nawet najlepszy fachowiec może nie być w stanie nam pomóc, jeśli wybierzemy słabej jakości urządzenia – zadbajmy o to, by były one wysokiej jakości, bezpieczne i, co najważniejsze, atestowane. Zapomnijmy też o jakichkolwiek samodzielnych przeróbkach w urządzeniach działających na gaz czy też w instalacjach gazowych. Pamiętajmy, że usługi gazowe Kraków ma wysoko rozwinięte i można zaufać fachowcom.

Oprócz kwestii technicznych dobrze jest pamiętać o regularnym wietrzeniu pomieszczeń, w których znajdują się urządzenia działające na gaz – ustrzeże nas to przed zbyt dużym stężeniem tlenku węgla. Zadbajmy też o jak najlepszą wentylację pomieszczeń. Kontrolować należy nie tylko urządzenia i przewody gazowe, ale także kratki wentylacyjne. Dobrym rozwiązaniem jest również zainstalowanie czujników gazu. Oczywiście, jeśli tylko poczujemy zapach gazu w powietrzu, koniecznie zareagujmy, wzywając pogotowie gazowe. Nawet najmniejsza ilość ulatniającego się gazu może doprowadzić do tragedii – jego zapach jest łatwo wyczuwalny i rozpoznawalny dzięki obecności specjalnego środka zapachowego THT, który jest dodawany do gazu ziemnego. Jeśli chodzi o instalacje gazowe Kraków z pewnością jest miejscem, gdzie znajdą Państwo odpowiednie urządzenia i produkty.
Na szczęście technologia oferuje coraz bardziej nowoczesne i ekonomiczne rozwiązania w dziedzinie gazu, np. kotły gazowe kondensacyjne. Są one bardzo efektywne, oszczędne i bezpieczne – ciepło tworzy się poprzez parę wodną, która powstaje podczas spalania gazu. Obecnie rynek oferuje nawet wiszące kondensacyjne kotły gazowe, które doskonale sprawdzają się w domach jednorodzinnych.

Posiadamy niezbędne uprawnienia gazowe a moja firma oferuje Państwu przeglądy, montaż oraz modernizacje tych instalacji, a także usługi gazowe Kraków jest miastem, gdzie pracujemy.